Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Warsztaty – debata oksfordzka

Administrator 29 września 2023, 11:37

27 września 2023 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział warsztatach dotyczących organizacji debat. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Działamy! Programu rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce”. Spotkanie poprowadziła p. Wiktoria Woźniak-Konieczka.

Warsztaty dotyczyły organizacji i prowadzenia debaty oksfordzkiej. Pierwsza, teoretyczna część zajęć pozwoliła uczniom na zrozumienie, czym jest debata, w jaki sposób się ją organizuje i jak powinien wyglądać jej przebieg. Podczas drugiej, praktycznej części warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: propozycji i opozycji. Zostali również wybrani marszałek i sekretarz. Uczniowie po raz pierwszy w swoim życiu wzięli udział w debacie, której teza brzmiała „Pieniądze szczęścia nie dają”. Wolontariusze z tym niełatwym zadaniem poradzili sobie wzorowo!

Przed nami organizacja kolejnej debaty. Tym razem nasi uczniowie bogatsi w doświadczenia i refleksje po warsztatach z jeszcze większą pewnością siebie przystąpią do udziału w debacie oksfordzkiej.