Udział w Pikniku Technicznym w PWSZ

Administrator 7 listopada 2016, 21:21

27 października uczniowie należący do Klubu Młodego Odkrywcy wraz z opiekunem wzięli udział w IV Pikniku Technicznym, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Podczas Pikniku klubowicze odwiedzili pracownię fizyki, w której mogli zobaczyć odnawialne źródła energii takie, jak model samochodu napędzany ogniwem wodorowym, czy elektrownię wiatrową. Ponadto obserwowali różne zjawiska fizyczne z zastosowaniem światła, takie jak: pokaz laserów na ciele stałym, zjawisko interferencji, dyfrakcji oraz poznali budowę i zasadę działania światłowodów. W pracowni chemii sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział quizach i grach chemicznych. W pracowni geodezji uczniowie spróbowali własnych sił w określaniu położenia punktów. Na koniec odbyła się zabawa z termowizją, dzięki której każdy uczestnik mógł dowiedzieć się, jak temperatura wpływa na zmianę kolorów.

Anna Popławska