Szkolny Konkurs Historyczny „ Historia Polski a patriotyzm”

Administrator 19 listopada 2017, 20:55

Tagi:

13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny: „Historia Polski a patriotyzm” dla uczniów klas V- VII Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Najpierw uczniowie rozwiązywali test ze znajomości historii Polski (od XVIII wieku do odzyskania niepodległości w 1918 r.). Do drugiego etapu awansowały 3 najlepsze drużyny, które uzyskały największą ilość punktów z testu. Finał konkursu był bardzo zacięty, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Uczniowie w części ustnej wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i odpowiadali celująco na pytania komisji.

Oto wyniki zmagań historycznych:
Szkoła Podstawowa:
I miejsce – 7a Malwina Czajkowska, Kostyantyn Kholiava
II miejsce – 7b Szymon Skonieczny, Marcin Chlebek
III miejsce – 5b Antoni Naranowicz, Szymon Matuszczak
Gimnazjum:
I miejsce – 2a Stanisław Banach, Paweł Gos
II miejsce – 2c Liliana Pawłow, Mikołaj Wegner
III miejsce – 2b Mikołaj Suchecki, Michał Mazurek

Konkurs został przygotowany przez uczniów Koła Historycznego: Kacper Piotrowski 6b, Mikołaj Misiaszek 6b, Julia Kowalik 7b, Witold Ostrowski 7b, Jakub Ciupa 3c, Łukasz Grzybek 3c. Uczniowie ułożyli pytania do testu oraz sprawnie przeprowadzili konkurs.
Wielkie gratulacje dla uczniów biorących udział w konkursie i organizatorów!