Szkolenie wolontariuszy

Administrator 1 grudnia 2017, 23:30

Tagi:

27 listopada 2017 r. wolontariuszki z klas siódmych oraz oddziałów gimnazjum wraz z p. Agnieszką Zühlke udały się do kawiarenki „Kubek” w Pile, gdzie uczestniczyły w szkoleniu specjalistycznym przeznaczonym dla osób, które pomagają młodszym dzieciom w świetlicy.
Podczas spotkania wolontariusze dowiedzieli się, jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w świetlicy. Dziewczyny poznały także technikę quillingu, która służy do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt spirali i odpowiednio uformowanych przez zgniecenie zewnętrznych warstw papieru.Za pomocą tej techniki, wykonały piękne i oryginalne kartki świąteczne. Z pewnością jest to metoda bardzo czasochłonna, ale uzyskany efekt końcowy wynagradza wszelki wysiłek. Nie zabrakło również czasu na gry dydaktyczne integrujące grupę wolontariuszy. Wesoła i zaskakująca gra skojarzeń „Dixit” szczególnie przypadła im do gustu. Podczas szkolenia wszyscy wolontariusze z zaangażowaniem uczyli się nowych technik plastycznych, jak i chętnie poznawali nowe gry dydaktyczne, które z powodzeniem mogą wykorzystać podczas wolontariatu w świetlicy. Paniom ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile serdecznie dziękujemy za zaproszenie na szkolenie, które można zaliczyć do udanego i bardzo owocnego spotkania!