Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Światowy Dzień Teatru w świetlicy szkolnej

Administrator 28 marca 2023, 20:09

„Po co jest teatr”, Joanna Kulmowa

Ta drabina to schody do nieba,
a ta miska pod schodami to księżyc.
Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
a z garnków są hełmy rycerzy.

Ale kto w te czary nie uwierzy?

To jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć…

27 marca obchodzony jest Światowy Dzień Teatru. Z tej okazji Świetliki uczestniczyły w zajęciach dotyczących teatru przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Zühlke-Pufahl. Podczas pogadanki uczniowie poznali pojęcia związane z teatrem, odpowiedzieli na pytania: „Po co nam teatr?” i „Jaka jest rola teatru?”. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach obcowania ze sztuką. Nie mogło zabraknąć rozmowy na temat, jak należy zachowywać się w teatrze. Uczniowie stworzyli specjalny kodeks zachowania. Na koniec zajęć, w atmosferze relaksu, Świetliki obejrzały spektakl „Calineczka”.