Spektakle profilaktyczne

Administrator 15 czerwca 2021, 15:38

W miesiącu maju uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spektaklach terapeutycznych Teatru „Kurtyna” z Krakowa, zorganizowanych przez p. pedagog Małgorzatę Gracz oraz p. psycholog Julitę Żybort. Uczniowie wszystkich poziomów klas wraz z wychowawcami obejrzeli występ aktorów podczas lekcji wychowawczych online lub w klasach po powrocie do szkoły. Dzięki współpracy z innymi pilskimi szkołami podstawowymi była możliwość obejrzenia sześciu spektakli (klasy 1-3 „Magiczne słowa”, klasy 4 „Internetowa afera”, klasy 5 „Impreza”, klasy 6 „Super prank”, klasy 7 „Powód do życia”, klasy 8 „Wymarzona cząstka nieba”), każdy z nich poruszał inny temat, jednak wszystkie miały charakter profilaktyczno-wychowawczy. Zachęcały młodzież do kształtowania postaw akceptowanych społecznie, wytrwałości w działaniu i dążeniu do celów, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami. Ukazywały zachowania ryzykowne młodzieży z uwagi na własne bezpieczeństwo np. w relacjach w sieci. Zwracały uwagę uczniów na podejmowanie racjonalnych decyzji, poszukiwaniu pomocy, umiejętności krytycznego myślenia w kontekście analizy wpływów rówieśników i mediów, kształtowaniu postawy w obliczu trudnych życiowych problemów.