Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Quizowy zawrót głowy

Administrator 11 kwietnia 2021, 19:10

W dniach 29 marca oraz 7 kwietnia 2021r., czyli w dniach zaraz przed
i po świątecznej przerwie Wielkanocnej, pani Julia Kamińska-Jachnik przygotowała lekcje kulturoznawcze. A dlaczego akurat w dwóch różnych dniach? Otóż w marcu, dlatego, żę świętowane były obchody Dnia Św. Patryka w Irlandii i Ameryce. Natomiast w kwietniu, ponieważ w tym roku akurat, w kwietniu, obchodziliśmy Wielkanoc, po angielsku Easter. Pani Julia, nauczycielka języka angielskiego przygotowała dla swoich uczniów kolorwanki, prezentacje multimdeialne i zadania online na zdalnych lekcjach, których zwieńczeniem były konkursy wiedzy
dla chętnych w postaci Quizów. Młodsi i starsi uczniowie, ponieważ quizy podzielone były na kategorie wiekowe (klasy młodsze: kl.2b, 3b i klasy starsze: kl.4b oraz kl.7a, 7b i 7c) wzięli udział w zadanich zdobywając szóstki i piątki oraz plusy. W zdalnych zmaganiach ze 100% wynikiem wyróżnieni zostają: w Quizie
ze znajomości obchodów Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii: Aleksandra Heinrich (7b), Aleksander Buda (7a), natomiast w Quizie dotyczącym Easter – Wielkanocy na wyróżnienie (100% poprawnych odpowiedzi) zasłużyli: Gabrysia Matejek (3b) i Julia Sienkiewicz (3b). Serdecznie gratulujemy!

Scroll Up