Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Podsumowanie zajęć „Spójrz inaczej” w klasach piątych

Administrator 11 czerwca 2024, 14:05

W kwietniu i maju w klasach piątych odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z rekomendowanego programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz inaczej” prowadzonego przez p. pedagog Małgorzatę Gracz. Klasy są objęte tym programem od ubiegłego roku szkolnego. Podczas spotkania uczniowie dyskutowali na temat: Jak lepiej zrozumieć innych ludzi, aby uniknąć pochopnych opinii i decyzji? Rozmawiali o tym, że czasami podczas rozmowy jesteśmy źle zrozumiani. Często w takich sytuacjach denerwujemy się, obwiniamy rozmówcę lub bierzemy winę na siebie. Uczniowie zastanawiali się co jest przyczyną takich sytuacji i jak można to naprawić. Aby to lepiej zrozumieć, podzielili się na trzy grupy, które analizowały przygotowany opis sytuacji społecznych. Okazało się, że w podanych przykładach każda z osób, to samo zdarzenie interpretuje zupełnie inaczej. Tak też jest czasami w naszym życiu. Rozważając na ten temat, większość uczniów uznała, że wszystkiemu winna jest zła komunikacja między ludźmi lub jej brak. Pamiętajmy więc, że podstawą zrozumienia innych jest rozmowa i wyjaśnianie zaistniałych zdarzeń i sytuacji.