Mistrzowie Ortografii

Administrator 16 kwietnia 2018, 09:35

Tagi:

Podczas tegorocznego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego, który odbył się w sobotę 14 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11, dwie uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces: Laura Trojanowska z kl. 3e SP została Mistrzem Ortografii klas trzecich powiatu pilskiego, Amelia Kujawa z kl. 4b natomiast zdobyła wyróżnienie na poziomie klas czwartych. W sobotę 21 kwietnia w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego w Pile dziewczynki otrzymają nagrody i dyplomy z rąk prezydenta Piły podczas oficjalnej uroczystości połączonej z Dyktandem 500.
Teksty tegorocznych dyktand konkursowych nawiązywały do stulecia niepodległości Polski i obfitowały w takie pułapki ortograficzne jak wychowanie w duchu humanizmu i patriotyzmu, rozpad Austro-Węgier i rozbrojenie austro-węgierskich żołnierzy, habsburska monarchia, herb Polski przedstawiający białopiórego orła, chyży powstańcy, nienaruszalna relikwia, łatwo rozpoznawalny symbol, walki narodowowyzwoleńcze, bohaterowie historii Polski, przywódca Legionów Polskich – Józef Piłsudski.
Gratulujemy Laurze i Amelii, że poradziły sobie z ortograficznymi zawiłościami polszczyzny i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nas w konkursie, a byli to również: Michał Jasiński (5b), Aleksander Szatanik (6a), Zuzanna Klimas (7c). Zostali oni wyłonieni podczas szkolnego konkursu „Mistrz Ortografii”, który odbywał się w marcu w naszej szkole i którego koordynatorem była p. Kamila Lewandowska.