Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

„Mikołaje też czytają, nie tylko prezenty rozdają”

Administrator 8 grudnia 2022, 13:46

Mikołajki, nadchodzące święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, zima – to tematyka wystawki książek w bibliotece szkolnej. Piękne książki, odpowiedni wystrój biblioteki, dekoracje i zapach piernika tworzą radosny, świąteczny klimat. I w takim nastroju 6 grudnia Czytek (maskotka czytelni, tym razem przebrany za św. Mikołaja) wraz z asystentką, bibliotekarką p. Emilią Kryzą, „wprosili” się do klasy 1a, by złożyć świąteczne życzenia i zaprosić dzieci do wspólnego czytania. Uczniowie z zaciekawieniem i rozbawieniem wysłuchali i recytowali najzabawniejsze wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Śmiechu było co niemiara.

Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja:

„Święty Mikołaju, chciałbym dostać książkę, albo dwie, ewentualnie siedem.”

Czytek życzy wszystkim dzieciom stosiku książek pod choinkę. Wesołych Świąt!