Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Kreatywnie w świetlicy – Wiosna

Administrator 17 czerwca 2024, 21:19

Wiosna i  budząca się do życia przyroda były inspiracją wiosennego cyklu zajęć plastycznych prowadzonych w świetlicy przez p. Iwonę Starkowską. W marcu i kwietniu malowaliśmy wiosenne łąki i ogrody tworząc dla niech witrażowe motyle i kwiaty techniką origami. Królową świetlicowych dekoracji była oczywiście Pani Wiosna, której portrety były wykonywane przez dzieci różnymi technikami przy użyciu farb, pasteli, wycinanek i kredek. Zadbaliśmy również o strój Pani Wiosny, kreatywnie projektując jej suknie i wianki. Majowe słońce przywołało marzenia o lecie i zbliżających się wakacjach, dlatego planowaliśmy nasze morskie wyprawy i wakacyjne wędrówki tworząc łodzie ,statki i pojazdy. Dzieci malowały i rysowały swoje wakacyjne plany i marzenia podróżnicze dzieląc się z innymi wiedzą z geografii Polski i świata. Bardzo atrakcyjne dla dzieci było malowanie farbami na białym płótnie dużych rozmiarów, pracowały wtedy zespołowo. Prace, które powstawały podczas zajęć plastycznych ozdabiały świetlicę, a także stanowiły piękne tło do realizowanych w świetlicy przedsięwzięć takich jak konkursy i głośne czytanie.