Konkurs „Dbam o zdrowie swoje i innych”

Administrator 30 kwietnia 2018, 12:27

Tagi:

27 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole X Miejski Konkurs z edukacji zdrowotnej dla uczniów klas III „Dbam o zdrowie swoje i innych” zorganizowany przez szkolnych koordynatorów promocji zdrowia pp. Dominikę Drykę i Magdalenę Klauzę. Konkurs ten, który już od prawie 10 lat propaguje zdrowy styl życia wśród najmłodszych uczniów, został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. W konkursie wzięło udział 26 uczestników, czyli reprezentacje wszystkich pilskich szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było napisanie godzinnego testu sprawdzającego ich wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania, higieny, zdrowia psychicznego czy wiedzy o bezpieczeństwie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom udziału i drobne upominki. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły w terminie do 14 maja, a nagrody rozwiezione do szkół laureatów przed zakończeniem roku szkolnego.
Przed rozpoczęciem konkursu miejskiego uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli wcielić się w rolę jurorów i zagłosować na najciekawsze hasło prozdrowotne w szkolnym konkursie organizowanym przez koordynatorów promocji zdrowia pp. Magdalenę Klauzę i Magdalenę Jasińską. Wyniki tego konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły w najbliższym terminie, po zliczeniu wszystkich głosów.
Gdy uczniowie pisali test konkursowy dla ich opiekunów oraz rodziców p. Agnieszka Zühlke, nauczyciel wspomagający w naszej szkole, przygotowała i przeprowadziła mini warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego „Co wiemy o Zespole Aspergera?” Uczestnicy zapoznali się z trzema głównymi kryteriami diagnostycznymi oraz typowymi objawami tego zaburzenia. Przedstawione zostały mocne strony dziecka z Zespołem Aspergera i jego problemy w okresie dorastania. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wywiadu z Moniką Zamachowską i jej synem, u którego został zdiagnozowany Zespół Aspergera. Oboje szczerze opowiedzieli o swoich „zmaganiach” i doświadczeniach związanych z tym zaburzeniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku.