Festyn na Dzień Dziecka

Administrator 2 czerwca 2023, 11:10

1 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i Rady Rodziców festyn spełnił oczekiwania naszych małych i dużych uczniów. Pogoda dopisała, humory też, więc wszystko musiało pójść dobrze. Większość zabaw, konkursów i turniejów odbyło się na szkolnych boiskach. Od godziny 9.00 boiska opanowali uczniowie klas 1-3, którzy rozegrali turniej piłki nożnej, zagrali w „zbijaka”, biegali na 60 m i skakali w dal. W tym samym czasie uczniowie klas 4-8 zaliczali zadania festynowe przy stoiskach prowadzonych przez nauczycieli. Zaliczenie każdego stanowiska z różnorodnymi konkurencjami pozwalało na uzyskanie talonu na kiełbaskę z grilla i ciasto, które ufundowała i serwowała Rada Rodziców, a  na głodnych, którym nie wystarczyła kiełbaska z grilla i ciasto, w stołówce szkolnej czekała grochówka. O godzinie 11.00 nastąpiła zmiana, klasy młodsze udały się do stoisk z konkurencjami festynowymi, a uczniowie klas 4-8 rozegrali turnieje piłki nożnej, piłki koszykowej i piłki ręcznej.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Dzięki staraniom przewodniczącego Rady Rodziców p. Bartosza Śliwiaka odwiedzili nas: przewodnicy z psami, którzy zaprezentowali tresurę psów policyjnych, sierżant Pyrek, a także przedstawiciele klubu żużlowego Polonia Piła, którzy pokazali sprzęt żużlowy. Z kolei przewodnicząca Rady Osiedla Staszyce p. Lilianna Szmyt przekazała uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz prezent w postaci piłek do gry.

Przy podsumowaniu festynu na uczniów czekała jeszcze słodka niespodzianka. Każdy uczeń, za swoje starania przy wykonywaniu zadań festynowych otrzymał słodycze, ufundowane przez jednego z Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu: Rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom, pracownikom administracji i obsługi.  Dzięki Wam w tym dniu w szkole było wesoło i sportowo, jak przystało na Dzień Dziecka.