8 maja 2026 r. na stadionie MOSiR w Pile odbyła się Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna na szczeblu powiatowym. W zawodach wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Reprezentacja szkoły była bardzo liczna i startowała w biegach krótkich i wytrzymałościowych, skokach oraz rzutach. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie 11 medali indywidualnych oraz medal w sztafecie. Medaliści: Oliwia Jarosz (8a) – złoty medal w rzucie oszczepem, Oliwia Janowska (8a) – brązowy medal w biegu na 80 m ppł, Alicja Markiewicz (8b) – złoty medal w biegu na 100 m, Julia Sienkiewicz (8b) – brązowy medal w biegu na 100 m, sztafeta dziewcząt 4 × 100 m w składzie: Alicja Markiewicz (8b), Anna Wacek, Julia Polcyn i Oliwia Janowska (8a)– srebrny medal, Adrian Kamiński (8a) – złoty medal w skoku wzwyż, Igor Kochanowski (7a) – srebrny medal w biegu na 100 m, Eliasz Małachowski (8a) – brązowy medal w skoku w dal, Alex Spiliszewski (8b) – złoty medal w biegu na 300 m ppł, Adrian Grudzień (8a) – złoty medal w biegu na 80 m ppł, Hubert Adamczyk (8b) – srebrny medal w biegu na 80 m ppł, Mikołaj Flis (8a) – srebrny medal w rzucie oszczepem. Drużynowo reprezentacja dziewcząt uplasowała się na V miejscu, natomiast chłopcy zajęli IV miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

















