Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Czytanie moją pasją – podsumowanie świetlicowych zajęć czytelniczych

Administrator 17 czerwca 2024, 21:17

„Czytanie moją pasją” to całoroczny cykl zajęć czytelniczych,  podczas których dzieci przebywające w świetlicy brały udział w zajęciach głośnego czytania. Prowadząca zajęcia p. Iwona Starkowska, chętni uczniowie oraz goście czytali Świetlikom literaturę dla dzieci. W tym roku szkolnym były to  m.in. seria książek dla dzieci pt.: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” i mniej znane dzieciom „Baśnie ze Złotego Skarbca”. Stałą pozycją czytelniczą  zajęć są wiersze Jana Brzechwy, patrona naszej szkoły. 12 czerwca mogliśmy wysłuchać tekstu bajki Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w wykonaniu p. Katarzyny Brzyszko- Olechnowicz, nauczycielki naszej szkoły, która przez wiele lat pracowała w świetlicy. Pani Kasia, która ma również doświadczenia aktorskie w teatrze amatorskim zinterpretowała bajkę,  wprawiając młodych słuchaczy w zachwyt. Czuliśmy się jak w  prawdziwym teatrze. To były niezapomniane przeżycia. Pani Kasia wręczyła również nagrody książkowe i dyplomy Zofii Szmydt (3a ) i Janowi Kucmusowi (2c), którzy zdobyli w tym roku szkolnym świetlicowy tytuł „Przyjaciela książek”. Dziękujemy p. Kasi za wizytę, gratulujemy nagrodzonym miłośnikom książek i zachęcamy wychowanków świetlicy do uczestnictwa w zajęciach w przyszłym roku szkolnym.