Zimowisko w szkole

Administrator 13 lutego 2019, 21:43

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w dn. 14 – 25.01.2019 r., w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach zimowiska. Cały ten czas dzieci i młodzież spędzali bardzo aktywnie, a każdy dzień dostarczał wielu wrażeń, atrakcji, emocji i niezapomnianych przeżyć. Opiekę nad dziećmi z wielkim zaangażowaniem sprawowali wychowawcy – w I tygodniu – p. Danuta Bogusławska, p. Anna Kołodziejczyk, p. Emilia Kryza, p. Małgorzata Gracz, p. Angelika Adamska, p. Ewa Koniec, p. Marianna Rysiewska, p. Bartosz Małek, a w II tygodniu – p. Emilia Kryza, p. Danuta Bogusławska, oraz p. Angelika Adamska. Nad całą organizacją zimowiska czuwała p. Hanna Włoch.
Każdego dnia uczestnicy zimowiska mieli zapewnione pyszne posiłki – śniadanie i obiad w stołówce szkolnej. Zajęcia z wychowawcami obfitowały w różne formy – były to: gry planszowe, różne zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne, origami, spacery, warsztaty kulinarne oraz quizy. Wielką frajdą był wyjazd na basen – gdzie dzieci i młodzież z wszystkich grup zażywały kąpieli w Centrum Rekreacji Wodnej Aqua – Pil. Ale chyba największe emocje wzbudzała u uczestników Zimowiska rywalizacja o punkty w grze w kręgle w Kręgielni Bowling. Oprócz tego młodsze dzieci z grup I – II obejrzały w RCK spektakl teatralny pt. „Wywrócona bajka o Kapturku”, a w drugim tygodniu spektakl „Czego nie wiecie o smokach?” Wszystkie grupy zimowiska uczestniczyły w seansach filmowych w kinie Helios.
Podczas zimowiska młodsze dzieci rozwijały przede wszystkim swoją aktywność ruchową w Gim Factory, bawiąc się na placu zabaw. Natomiast młodzież z grup starszych uczestniczyła w zajęciach tanecznych w szkole tańca Beezon. W piątek na zakończenie I i II turnusu odbyły się Turnieje Sportowe, w których dzielnie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach wszyscy uczestnicy zimowiska.
Oprócz zajęć i wyjść z wychowawcami dzieci miały zajęcia z instruktorami – sportowe rywalizacje na hali sportowej prowadził p. Zbigniew Starszak, zajęcia informatyczne prowadziła p. Marzena Krajewska, a zajęcia plastyczne p. Ewa Czopek. Dodatkowo w I tygodniu zimowiska odwiedzał nas – instruktor Aikido p. Wysoczarski. W czasie tych spotkań dzieci miały możliwość zapoznać się z podstawami tej sztuki walki i pod czujnym okiem instruktora zacząć już ćwiczyć.
Na zakończenie – za aktywny udział w zajęciach – wszyscy uczestnicy zimowiska otrzymali drobne upominki. Tegoroczne ferie zimowe można uznać za udane. Dostarczyły one wszystkim dobrego humoru, świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Na pewno nikt z uczestników nie mógł narzekać na nudę.