Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Administrator 21 czerwca 2022, 13:18

W miniony weekend, 18-19 czerwca 2022 r. na stadionie AZS-u Łódź przy ulicy Lumumby odbył się XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 drużyn, w tym młodzi adepci lekkiej atletyki z Piły.

Rywalizacja toczyła się w konkurencjach technicznych (rzut piłeczką palantową, skok wzwyż, skok w dal) i biegowych (60 m, 300 m, 600 m, 1000 m), z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz trzy kategorie wiekowe – 11 lat, 12 lat i 13 lat.

Celem Czwartków Lekkoatletycznych jest wyszukiwanie, a następnie wspieranie młodych talentów. Pierwsze kroki podczas takiej imprezy stawiali tacy mistrzowie jak Adam Kszczot, Piotr Lisek, Iga Baumgart-Witan. Koordynatorem imprezy jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy człowiek w Europie i do dzisiaj najszybszy Polak.

Wśród 23 osobowej reprezentacji Piły znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły. Lena Witos (4b) w skoku w dal zajęła 10 miejsce ocierając się o ścisły finał. Alicja Markiewicz (4b) w biegu na 60m zajęła 23 miejsce poprawiając swój rekord. Jakub Lenkiewicz (7c) w biegu na 300m zajął 14 miejsce ustanawiając nową życiówkę. Iwan Werhun (6a) w skoku w dal zajął 19 miejsce. Filip Rysiewski (7a) w czasie rozgrzewki, pechowo doznał urazu i nie wystartował w zawodach. Taki właśnie jest sport, uczy pokory i wytrwałości.

Wszyscy nasi sportowcy jednogłośnie deklarowali wytrwale trenować aby w niedalekim czasie uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki i radować się ze zwycięstwa, o którym na pewno poinformujemy całą społeczność szkolną.