facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

XVII Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej ON PZW w Pile

Administrator 29 marca 2017, 20:45

25.03.2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile, 109 zawodników, uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego PZW uczestniczyło w XVII edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej. W kategorii młodzieży szkół podstawowych startowało 54 reprezentantów, w kategorii młodzieży gimnazjum 55 uczniów. W Turnieju udział wzięli uczniowie z: Piły, Falmierowa, Jastrowia, Kosztowa, Krajenki, Krzyża, Kaczor, Szamocina, Złotowa, Wyrzyska. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów szkoły podstawowej i 14 uczniów gimnazjum. W uroczystym rozpoczęciu Turnieju uczestniczył Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI, Prezes ON PZW p. Czesław PACHOWICZ, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Pile p. Beata SENSKA, Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży ON PZW p. Andrzej GÓRNY.

Po raz trzeci Starosta Powiatu Pilskiego objął Patronatem i ufundował Puchary dla najlepszych uczestników Turnieju. Ponadto wręczono Dyplomy zwycięzcom Konkursu ogłoszonego przez Komisję ds. Młodzieży na „Najaktywniejsze Koło PZW pracujące z młodzieżą” w 2016 r.

1 miejsce – Koło PZW Piła Podlasie,

2 miejsce – Koło PZW Wyrzysk,

3 miejsce – Koło PZW „Gwda” Piła,

4 miejsce – Koło PZW Szamocin,

5 miejsce – Koło PZW Łobżenica,

6 miejsce – Koło PZW Kaczory.

W pierwszej części Turnieju, zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część Turnieju była konkurencją sprawnościową polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga.

Po zsumowaniu wyników obu konkurencji, w kategorii młodzieży Szkół Podstawowych III miejsce indywidualnie zajął SKONIECZNY Szymon – ZS 1 Piła, PZW „Gwda”, na 54 startujących zawodników.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych nasz zespół w składzie: Aleksandra Bisingier, Michał Marcinkowski, Szymon Skonieczny, zajęli dobre VII miejsce pośród 18 startujących zespołów.

W kategorii młodzieży gimnazjów Mateusz MARCINKOWSKI w kategorii indywidualnej zajął II miejsce na 55 startujących zawodników.

W kategorii drużynowej gimnazjów nasz zespół w składzie: Dawid Ślebioda, Mateusz Marcinkowski, Tymoteusz Piłat zajęli dobre VI miejsce na 16 startujących w tej kategorii zespołów.

Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, które zajęły miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio medalami, pucharami i statuetkami, natomiast 15 najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.

Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego i ON PZW najlepszym zawodnikom wręczał Starosta pilski Eligiusz KOMAROWSKI, Prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW p. Czesław PACHOWICZ, Przewodniczący Komisji ON PZW ds. Młodzieży p. Andrzej GÓRNY oraz członkowie Komisji ds. Młodzieży.

Zarząd i Komisja młodzieżowa ON PZW składają serdeczne podziękowania Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Pile za okazaną pomoc w organizacji Turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju!

Koordynator konkursu
A. Górny

Scroll Up