XIV MISTRZOSTWA SZKOŁY W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

Administrator 10 czerwca 2019, 16:44

W dniu 9 czerwca 2019 r. Koło Wędkarskie PZW „Gwda” w Pile, w ramach obchodów Dnia Dziecka, zorganizowało XIV Zawody Wędkarskie dla uczniów naszej szkoły o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile.
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii wiekowej od 7 – 13 lat dla uczniów szkoły podstawowej oraz w kategorii wiekowej 14 – 16 lat dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Do zawodów zgłoszono 11 zawodników. Zawody zgromadziły nad Zalewem Koszyce ogółem 25 osób – zawodników, opiekunów i organizatorów. Przy sprzyjającej pogodzie, po zmaganiach wędkarskich, przystąpiono do podsumowania wyników Mistrzostw Szkoły w wędkarstwie spławikowym. Sędzią głównym zawodów był p. Artur Budner, który na zbiórce zawodników ogłosił wyniki zawodów:
Kategoria od 7 – 13 lat:
1. miejsce – Polewska Aleksandra – 2250 pkt, złoty medal – Mistrz Szkoły, kl. 6a,
2. miejsce – Grubich Nadia – 1390 pkt, srebrny medal, kl. 4e,
3. miejsce – Płotka Michał – 307 pkt, brązowy medal, kl. 4d,
4. miejsce – Kubiś Marcin – 305 pkt, kl. 5,
5. miejsce – Domagalski Łukasz – 260 pkt, kl.4a,
6 miejsce – Domagalski Krystian – 5 pkt, kl.6c,
7 miejsce – Struszewski Błażej – kl 5a.
Kategoria od 14 do 16 lat:
1. miejsce – Siekiera Mateusz – 2570 pkt, złoty medal – Mistrz Szkoły, kl. 7b,
2. miejsce – Gos Paweł – 88 pkt, srebrny medal, kl. 3A.
Najlepszym zawodnikom wyróżnienia wręczał opiekun szkółki wędkarskiej, pedagog szkolny p. Andrzej Górny. Były to medale dla zwycięzców, dyplomy oraz puchary w każdej kategorii wiekowej oraz sprzęt wędkarski, ufundowany przez Okręg Nadnotecki PZW i Koło PZW Gwda. Zawody zakończono poczęstunkiem – kiełbaską z grilla. Dyrektor, opiekunowie i uczniowie serdecznie dziękują Zarządowi Koła PZW „Gwda” za wspaniale zorganizowane zawody.