Wycieczka do Włoch

WŁOCHY
TERMIN: MAJ 2017

1/2 dzień
Wyjazd z Piły godzina 20.00. Przejazd przez terytorium Polski, Niemiec, Austrii i Włoch do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg
3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Rzymu. W programie zwiedzanie: Koloseum (najsłynniejszy amfiteatr świata wzniesiony w I w. n.e. przez dynastię Flawiuszów będący też słynną areną walk gladiatorów), Łuk Konstantyna, Forum Romanum (z tarasów widokowych) z ruinami znanej świątyni Saturna, najstarszy plac miejski, ośrodek religijny, miejsce odbywania się wielu uroczystości, Kapitol, Plac Wenecki nad którym góruje niezwykle okazały Ołtarz Ojczyzny; Fontanna di Trevi- najbardziej znana barokowa fontanna miasta, która zachwyca swymi wymiarami. Plac Hiszpański, a na nim słynne Schody Hiszpańskie będące jednymi z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Na szczycie schodów znajduje się urokliwy Kościół św. Trójcy. Plac Navona – barokowy plac z osławioną przez Dan’a Brown’a w powieści „ Anioły i demony” Fontanną Czterech Rzek – dziełem Gianlorenzo Bernini’ego; Panteon – świątynia bogów z czasów Hadriana z charakterystycznym dla budowli z tamtych czasów otworem w stropie, tzw. Okulusem. Czas wolny na zakupy i pamiątki. Obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU, Bazylika św. Piotra (Pieta Michała Anioła, Ołtarz Papieski, podziemia z grobowcami papieży – jeśli będą otwarte dla zwiedzających, relikwie św. Piotra; wjazd na kopułę Bazyliki.) Czas na zakup pamiątek. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.
5 dzień
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki – miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsce śmierci świętego. Wizyta w konwencie franciszkańskim, którego częścią jest Bazylika Św. Franciszka. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji na zakwaterowanie, kolację i nocleg.
6 dzień
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Wenecji – Plac Św. Marka – „najpiękniejszy salon świata”, Bazylikę Św. Marka – sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro – Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Rejs tramwajem wodnym po kanałach weneckich + Laguna Wenecka (wyspy Murano i Burano). Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Proponujemy również wjazd na Campanille z której roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do domu
7 dzień
Przyjazd do miejsca zamieszkania w godzinach popołudniowych.

CENA: 1100zł/os

CENA ZAWIERA:
~ przejazd autokarem z WC, DVD, barkiem
~ opłaty za autostrady w Niemczech
~ 4 noclegi w hotelach 3*** pokoje 2 – 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
~ wyżywienie: 4 śniadania + 4 obiadokolacje
~ zwiedzanie wg programu,
~ opieka pilota
~ ubezpieczenie Signal Iduna (kwoty gwarancyjne KL do 10.000 EURO, NNW 15000 zł, bagaż 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ PROGRAMU (ok. 70€):
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników, słuchawek, ”wjazdówki” do miast (Rzym, Werona , Asyż, Wenecja), opłaty drogowe (Włochy, Austria), komunikacji miejskiej w Rzymie.
Wstępy:
* Coloseum (darmowe dla grup szkolnych)
* wjazd na kopułę Bazyliki
* taxi (tramwaj wodny) Wenecja + Laguna,
* Wenecja – wieża widokowa
* słuchawki potrzebne przy realizacji niektórych obiektów wewnątrz (np. Bazylika Św. Piotra w Watykanie,)
* przewodnik Rzym; Watykan, Asyż, Wenecja

WYCIECZKA JEST ORGANIZOWANA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM.

ORGANIZATOR WYCIECZKI – JOANNA JAURGA