Wycieczka 4a i 4b do Torunia

Administrator 15 czerwca 2022, 12:01

7 czerwca 2022 r. uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w  wycieczce autokarowej do Torunia. Na wstępie odwiedziliśmy Starówkę, Dom Kopernika, Katedrę, Krzywą wież, zakupiliśmy toruńskie pierniki i pamiątki. Po spożyciu smacznego obiadu udaliśmy się do Centrum Nowoczesności -Młyn Wiedzy w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferujące zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Następnie pojechaliśmy do Jump Arena, gdzie znajdują się trampoliny sportowe, baseny z gąbkami, ścieżki akrobatyczne kosze do wsadów i wiele innych skocznych elementów. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki. Czas szybko płynął….. i już była pora wracać do domu. Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy.