Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wizyta w stolicy klas 5b i 5c

Administrator 27 maja 2022, 10:43

W dniach 19-20.05.2022 r. uczniowie klas 5 b i 5 c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ciągu dwóch dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Myślę, że każdy powinien odwiedzić to niesamowite miejsce. Zobaczyliśmy m.in. wystawę „Przyszłość jest dziś”, która pomaga poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata. Weszliśmy również do Strefy Eksperymentowania gdzie przy około 200 stacjach doświadczalnych, mogliśmy poznawać przyrodę i zachodzące w niej zjawiska oraz człowieka i jego percepcję świata fizycznego. To było naprawdę niesamowite przeżycie.

Po zakończeniu tej pouczającej przygody, udaliśmy się do centrum stolicy, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto: Stary Rynek, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, a także Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie udało nam się zaobserwować jak wygląda zmiana warty.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego w którym obejrzeliśmy film pt. „Miasto ruin”. To niesamowite miejsce, mieszczące się w dawnej elektrowni tramwajowej, przedstawia w sposób chronologiczny cały przebieg powstania warszawskiego, a wykorzystując efekty multimedialne i scenerię sprzed siedemdziesięciu lat, wprowadza zwiedzających w powstańczą rzeczywistość. Ta niesamowita lekcja historii, była dla nas czasem zadumy i refleksji nad tym jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolność stolicy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Podczas tej wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach, których celem było poznanie przeszłości i współczesnej kultury żydowskiej (zwyczaje szabatowe, charakterystyczne przedmioty i ich symbolika).

Na koniec naszej wizyty w stolicy odwiedziliśmy jeszcze Łazienki Królewskie. To był cudowny spacer w przepięknym miejscu, gdzie do zdjęć pozowały nam dumne i piękne pawie.

Nasz dwudniowy pobyt w Warszawie był wspaniałą lekcją historii, sztuki i przyrody, ale przede wszystkim był dla nas czasem odpoczynku, radości i integracji.