Wiosenne przebudzenie

Administrator 29 marca 2019, 12:05

23 marca 2019 r. grupa turystyczna z naszej szkoły pod opieką p. Mirosławy Zart-Buszki i p. Doroty Sokołowskiej wzięła udział w XVI rajdzie „Wiosenne przebudzenie” zorganizowanym przez Oddział PTTK w Pile. Jak zwykle towarzyszyli nam rodzice, którzy chętnie uczestniczą w rajdowych wędrówkach. Tym razem do pokonania była trasa długości ponad 10 km. Nasi dzielni piechurzy wędrowali wokół Zalewu na Koszycach, dalej przez teren lotniska i ogródków działkowych na Wyspę. Na mecie czekała na nas grochówka i pomidorowa z kuchni polowej oraz liczne niespodzianki. Chętni brali udział w konkurencjach sportowych, prezentowali swoje wiersze o tematyce wiosennej. Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w konkursie krajoznawczo-ekologicznym. Nasi przedstawiciele zajęli I miejsce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje turystyczne PTTK.