Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

WARSZTATY „STOP ZŁOŚCI, AGRESJI I PRZEMOCY!”

Administrator 15 listopada 2020, 20:25

Przemoc i agresja stały się we współczesnym świecie zjawiskiem nagminnym i powszechnym. Agresywne zachowanie dzieci i młodzieży obserwuje się w szkołach, środkach lokomocji i na ulicach. By przeciwdziałać agresji i przemocy, jeszcze prze przejściem w nauczanie zdalne, w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty pt. „STOP ZŁOŚCI, AGRESJI I PRZEMOCY!” dla uczniów klas 4a i 4c. Po powrocie do stacjonarnej nauki w szkole zostaną przeprowadzone zajęcia dla klas 4b i 5a. Zajęcia dla uczniów poprowadziły pani Małgorzata Gracz i pani Agnieszka Zühlke-Pufahl. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani ze zjawiskiem złości, agresji i przemocy. Na skutek przeprowadzonych ćwiczeń uczestnicy wskazali na różnice pomiędzy złością, agresją i przemocą. Zwrócili również uwagę na różne przejawy tych zjawisk oraz na możliwości i sposoby radzenia sobie z nimi. Uczestnicy zajęć zostali zapoznani z akceptowalnymi sposobami wyrażania złości. Nauczyli się zastępować zachowania agresywne zrachowaniami asertywnymi.
PAMIĘTAJMY !!!
Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki – uczy się potępiać!
Jeśli dziecko doświadcza wrogości – uczy się walczyć!
Jeśli dziecko musi znosić kpiny – uczy się nieśmiałości!
Jeśli dziecko jest zawstydzane – uczy się poczucia winy!
PAMIĘTAJMY !!!
Jeśli dziecko żyje w atmosferze tolerancji – uczy się być cierpliwym!
Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty – uczy się ufności!
Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone – uczy się doceniać innych!
Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości – uczy się sprawiedliwości!
Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa – uczy się ufności!
Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni – uczy się, jak znaleźć miłość w świecie!