Warsztaty kulinarne

Administrator 13 października 2017, 13:42

W tym roku szkolnym w klasie 3a zostanie zrealizowana innowacja pedagogiczna „Moje zdrowie – moja przyszłość”, którą przeprowadzi p. Dominika Dryka.
W ramach innowacji zostanie zorganizowanych 5 warsztatów kulinarnych oraz 5 spotkań ze specjalistami, podczas których uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.
Pierwsze warsztaty kulinarne odbyły się 11 października 2017 r. Tematem zajęć było „jogurtowe śniadanko”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali najważniejszy posiłek dnia, którego głównym składnikiem był jogurt naturalny połączony z płatkami śniadaniowymi i różnymi dodatkami m.in.: suszoną żurawiną czy orzechami nerkowca. Było pysznie i kolorowo, kalorycznie, ale zdrowo.