facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Warsztaty językowe i kulinarne

Administrator 5 kwietnia 2019, 15:53

W ramach obchodów Dni Języków Obcych odbyły się dwie kolejne imprezy promujące język niemiecki i wiedzę o kulturze tego kraju.
W piątek, 29 marca 2019 r., uczniowie z klasy gimnazjalnej 3b przygotowali warsztaty językowe dla swoich młodszych kolegów z klasy lingwistycznej 5b. Warsztaty odbywały się w formie zabawowej. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, ale również quizy na tablicy interaktywnej korzystając z aplikacji Kahoot. Było mnóstwo radości i emocji.
Natomiast w poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., uczniowie klasy 3c gimnazjum mieli okazję poznać tradycyjne potrawy niemieckie i nauczyć się ich przygotowania. Już po raz drugi zrobili bowiem sałatkę ziemniaczaną „Kartoffelsalat”, tym razem w wersji bawarskiej, z wędzonym boczkiem. Warsztaty zakończyły się oczywiście degustacją.

Scroll Up