Warsztaty dla Wolontariuszy

Administrator 23 maja 2018, 21:46

22 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia CREO z Poznania, którzy poprowadzili warsztaty dla Wolontariuszy ich opiekunów: pp. Małgorzaty Lipskiej i Agnieszki Zühlke. Prowadzący przybliżyli młodzieży problemy, z jakimi zmagają się osoby starsze. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wzruszający film „Drogi dwudziestoletni”, w którym seniorzy wcielili się w rolę dwudziestolatków. Bohaterowie chętnie opowiedzieli o swoich doświadczeniach i udzielili rad sobie samym: „Co by zmienili, gdyby znowu mieli 20 lat?”.
Wolontariusze podczas zajęć mogli założyć specjalne okulary i zobaczyć, jak widzi świat osoba z zaćmą lub jaskrą. Można było również założyć specjalne rękawice „z prądem”, dzięki którym, uczniowie doświadczyli, jak trudno jest funkcjonować osobom z chorobą Parkinsona. Chętni Wolontariusze mogli założyć „kombinezon starości” i doznać trudności, z jakimi na co dzień zmagają się seniorzy. Okazało się, że zejście ze schodów nie jest wcale takie łatwe i wymaga ogromnego skupienia.
Warsztaty okazały się dla Wolontariuszy prawdziwą lekcją pokory i wrażliwości. Na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych Uczniów.
Przedstawicielom Stowarzyszenia CREO serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów i zachęcenie naszych Wolontariuszy do pomocy seniorom.