„Wakacje, gotowi, start!”

Administrator 22 czerwca 2018, 14:43

14 czerwca 2018 r. klasy 2a i 3e wraz z p. Moniką Chmielewską i p. Elżbietą Wrzesińską zorganizowały dla klas 1-3 przedstawienie pt. „Wakacje, gotowi, start!”. Myślą przewodnią przedstawienia było bezpieczeństwo podczas letnich zabaw. Wakacje to wspaniały i długo wyczekiwany przez nas czas, ale musimy również zwrócić uwagę na różne zagrożenia, które na nas czyhają. Poruszyliśmy temat bezpiecznego korzystania z kąpieli, nie tylko tych wodnych, ale i słonecznych. Przestrzegliśmy nasze najmłodsze koleżanki i kolegów przed kleszczami, które kryją się w różnych zakamarkach lasów oraz zwróciliśmy uwagę na zasady, które obowiązują np. przy rozpalaniu ognisk. Teraz wszyscy będziemy również pamiętać, że najbezpieczniej jest jeździć na rowerze w kasku i pod opieką dorosłych, a chodzić po górach będziemy tylko po wyznaczonych szlakach.
Po przedstawieniu uczniowie obejrzeli prezentację o bezpiecznych wakacjach i wzięli udział w konkursie, w którym sprawdziliśmy ile udało im się zapamiętać z naszych jakże ważnych wskazówek. Nagrodą była słodka niespodzianka. Już niebawem zakończenie roku szkolnego, zatem życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły udanego i bezpiecznego wypoczynku.