Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

UCZNIOWIE SP3 W LONDYNIE

Administrator 23 maja 2019, 21:28

„When a Man is tired of London, he’s tired of life”
Samuel Johnson

16 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z 5 opiekunkami (pp. Agnieszką Czobit, Martyną Szalą, Kamillą Lewandowską, Magdą Juszczak i Joanną Jarugą) wyruszyli w pełną wrażeń i atrakcji podróż do stolicy Anglii – Londynu. Jechaliśmy długo, ale przy muzyce i zabawie czas ten upłynął szybko. Do Anglii przedostaliśmy się Eurotunelem, a na miejscu od razu zaczęliśmy zwiedzać.
Odbyliśmy długi, emocjonujący spacer wzdłuż Tamizy, podziwiając słynny most zwodzony Tower Bridge, Teatr Szekspirowski, Most Millennium Bridge oraz Katedrę św. Pawła. Był też czas na zakupy przy słynnej Oxford Street. Następnie udaliśmy się na spotkanie z rodzinami, u których mieszkaliśmy. Tu uczniowie mieli okazję się przekonać, że ich lekcje angielskiego nie poszły na marne, bo wszyscy świetnie dogadali się ze swoimi nowymi „mamami” i „tatami”.
Kolejnego dnia odwiedziliśmy słynne londyńskie muzea. Zaczęliśmy od muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s, robiąc sobie zdjęcia z naszymi idolami. Następnie odwiedziliśmy British Museum, które w swej kolekcji gromadzi niezliczoną ilość eksponatów z całego świata, a na koniec podziwialiśmy Muzeum Historii Naturalnej z prawdziwych rozmiarów dinozaurami i innymi cudami.
W niedzielę byliśmy naocznymi świadkami zmiany warty przy Pałacu Buckingham, zobaczyliśmy słynne drzwi siedziby Pani Premier przy 10 Downing Street, gmach Opactwa Westminsterskiego, zapierające dech w piersi Domy Parlamentu ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em (obecnie niestety w remoncie), wysłuchaliśmy opowieści o admirale Horatio Nelsonie podziwiając jego kolumnę przy Trafalgar Square i po zakupach na Leicester Square spacerowaliśmy po słynnym Covent Gardn, Soho i China Town.
Ostatniego dnia mieliśmy okazję podziwiać The Tower, które pełniło dawniej funkcję więzienia a obecnie przechowywane są w nim klejnoty koronne. Stamtąd stateczkiem udaliśmy się pod London Eye, 135-metrową karuzelę, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Następnie metrem udaliśmy się do dzielnicy biznesu i drapaczy chmur Canary Wharf, a stamtąd do Greenwich, gdzie po zakupach i kolacji odwiedziliśmy Royal Observatory z południkiem „0”.
21 maja 2019 r., we wtorek po południu, zmęczeni ilością wrażeń, zakochani na zabój w Londynie, bezpiecznie dojechaliśmy do Piły.
Dziękujemy Paniom, które wspaniale opiekowały się dziećmi, naszej pilotce, organizatorowi (BT Voyage) a przede wszystkim samym uczniom, których zachowanie zasługuje na podziw i wielką pochwałę.

Scroll Up