Uczniowie SP 3 „Sprzątali Świat”

Administrator 21 września 2017, 09:09

Akcja „Sprzątanie Świata”  jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii i zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.” Sprzątanie Świata – Polska”to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do takiej lekcji. Wyposażeni w worki do segregacji śmieci i rękawiczki dostarczone przez PRGOK w Pile ruszyli ze swoimi opiekunami na wyznaczone miejsca. Do akcji przystąpiło ok. 300 uczniów, którzy spisali się na medal. Worki pełne odpadów, zebranych w okolicach szkoły, zostały złożone w miejscach wyznaczonych przez organizatora akcji.

Dziękujemy uczniom i opiekunom za uczestnictwo. Zapraszamy za rok na kolejną akcję.

Koordynatorzy akcji