Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Tydzień warzywno – owocowy

Administrator 3 listopada 2020, 20:22

W ostatnim tygodniu października w naszej szkole, odbył się tydzień warzywno-owocowy. Wzięły w nim udział wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej, które realizują nauczanie stacjonarne w szkole. Każdego dnia, każda z klas miała do zrealizowania konkretne zadania, które były przypisane
na dany dzień tygodnia. Zaczynając od poniedziałku, 26 października, który był dniem ogłoszenia konkursu pt. „Zdrowie”, aż po piątek, który był dniem ogłoszenia wyników w/w konkursu. We wtorek uczniowie zmagali się ze zdrowotnymi łamigłówkami i kolorowankami. W środę na dzieci czekała piramida żywienia. Każda klasa otrzymała link internetowy do cyklu filmów, opisujących w bardzo „lekki” sposób wszystkie piętra piramidy. Dzięki temu zadanie, które polegało na przyporządkowaniu produktów do odpowiedniego poziomu piramidy, nie sprawiło nikomu trudności. Ten dzień, był również dniem zdrowego śniadania. W pojemniczkach na kanapki pojawiły się również zdrowe przekąski. W czwartek każda z klas otrzymała kilka linków internetowych, pod którymi schowały się filmy z układami tanecznymi. Układy były specjalnie przygotowane dla dzieci. Podczas tanecznych harców u każdego na twarzy gościł uśmiech. W piątek, 30 października, nastąpiło rozdanie nagród i podsumowanie całego tygodnia zdrowotnych zmagań.

Scroll Up