facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Tydzień owocowo – warzywny

Administrator 5 listopada 2019, 21:03

W dniach 28 – 31 października 2019 r. odbył się w naszej szkole, na poziomie klas 1 – 3, tydzień owocowo-warzywny zorganizowany przez p. Angelikę Adamską.
W poniedziałek i wtorek, każda klasa otrzymała zestaw zadań, które należało w tym dniu wykonać. Wszystkie klasy, poradziły sobie z nimi wzorowo !
W środę przewodniczący z każdej klasy wylosował jeden owoc lub warzywo. Dzieci z danej klasy, miały za zadanie wykonać owocowe kotyliony, które przedstawiały owoce lub warzywa, przez nie wylosowane.
Pod koniec tygodnia, każda z klas została zaproszona na salę gimnastyczną, gdzie wzięła udział w zmaganiach sportowych pt. „Witaminki na start”. Po zakończeniu zawodów, nastąpiło uroczyste podsumowanie tygodnia owocowo-warzywnego oraz konkursu o zdrowym odżywianiu. W tym dniu dzieci ubrane w wylosowany kolor z przypiętym owocowym kotylionem dumnie reprezentowały swoją klasę.
Podczas tygodnia owocowo – warzywnego, dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych, które zorganizowali wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej. Na zajęciach pojawiły się zdrowe kanapki, owocowe koktajle i różne degustacje, a uczniowie zrozumieli, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być nudne !

Scroll Up