Turniej „Szachuj z Copy System”

Administrator 19 czerwca 2018, 10:46

Szachuj z Copy System to turniej o Puchar Prezydenta Miasta Piły na północną Wielkopolskę. 16 czerwca 2018 r., już po raz trzeci nasza szkoła była gospodarzem tego turnieju szachowego. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Lena Jurgiewicz, Karol Jerks, Mateusz Sosnowski i Jeremi Tancogne oraz czwartej: Robert Piasecki, a także trzeciej gimnazjum – Piotr Stawicki – Pipowski pod opieką p. Joanny Stawickiej – Pipowskiej.
Uczestniczy turnieju pochodzący z Kaczor, Obornik, Piły, Połajewa, Obornik i Szydłowa zmierzyli się w 9 rundach na 50 planszach jednocześnie. Wszystkich przywitał podczas otwarcia turnieju pan prezydent Piotr Głowski, a na zakończenie puchary wręczał dyrektor szkoły pan Szymon Frydrych wraz z prezesem Copy System. W każdej kategorii wiekowej wręczono puchary za trzy pierwsze miejsca, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo.