Turniej piłkarski „Ludzie Futbolu”

Administrator 3 listopada 2016, 20:33

Tagi:

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego, odbył się 22 października 2016 r. halowy turniej piłkarski w ramach „Tygodnia Akcji Ludzie Futbolu” („Football People Action Weeks”). Zawody rozegrane zostały w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Pile przy ul. Brzozowej i wzięło w nich udział blisko 70 uczniów klas III, IV, V oraz VI . Nie zabrakło również licznie przybyłych kibiców, którzy pozytywnie dopingowali piłkarzy do gry fair play.
Po bardzo zaciętej walce zwycięską drużyną okazała się klasa Va, która odebrała puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Piły. Przedsięwzięcie „Tydzień Akcji Ludzie Futbolu” („Football People Action Weeks”) sieci FARE – „Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie”, to największa piłkarska kampania społeczna mająca na celu podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia jakie niesie ze sobą brak tolerancji, rasizm oraz dyskryminacja i odbywa się w całej Europie. Akcja odbyła się już po raz 16 w Europie, a 14 raz w Pile.
Kolejność miejsc podczas turnieju przedstawia się następująco:
1 miejsce: Klasa V a,
2 miejsce: Klasa IV a,
3 miejsce: Klasa VI b
4 miejsce: Klasa IV b
5 miejsce: Klasa VI c i Klasa IV c
6 miejsce: Klasy III
7 miejsce: Klasa V b
Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” odział Piła, Rada Rodziców oraz Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile.
Zwycięzcom i uczestnikom turnieju gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim kibicom i rodzicom za zaangażowanie wspaniały doping!

Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ
Oddział Piła
Autor zdjęć: Marcin Szymański.