Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Turniej historyczny „Jeden z dziesięciu”

Administrator 27 maja 2022, 10:39

18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbył się VI Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu” dla uczniów szkół podstawowych miasta Piły. Turniej odbył się z okazji 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentował Piotr Trembo (8c) pod opieką p. Jarosława Kowalskiego. Turniej był wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym „Jeden z dziesięciu” i składał się z III etapów. W I etapie uczniowie odpowiadali na dwa losowo wybrane pytania prowadzącego turniej pracownika Muzeum Okręgowego w Pile. W II etapie uczniowie tak długo się wyznaczali do odpowiedzi, aż zostało trzech najlepszych, którzy w finale rywalizowali o zwycięstwo. Uczeń naszej szkoły pomimo dobrego występu, odpadł tuż przed finałem zajmując 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!