facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

The Great Fire of London

Administrator 27 kwietnia 2019, 09:40

4 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 4-8, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, pan Szymon Frydrych oraz wicedyrektor, pani Agata Demczar, nauczyciele, wychowawcy klas i zaproszeni rodzice mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim. Grupa 19 wspaniałych uczniów z językowej klasy 5b wraz z panią Julią Kamińską-Jachnik, nauczycielką języka angielskiego, przygotowała przedstawienie pt. „The Great Fire of London”.
Uczniowie, którzy od października uczęszczali na kółko językowe prowadzone przez panią Kamińską-Jachnik ciężko pracowali i dzisiaj, podczas ostatniego z Dni Języków Obcych, obchodzonych w naszej Trójce zaprezentowali swoje dzieło! Przedstawienie opowiadało o śnie Ediego, głównego bohatera sztuki teatralnej. Chłopiec w swoim sennym marzeniu wybrał się z przyjaciółmi do piekarni przy ul. Pudding Lane, gdzie rozpoczął się pożar. Jego sen nawiązywał do odległej historii, prawdziwego pożaru w Londynie z 1666 r. Uczniowie z klasy 5b w zabawny, ciekawy i dopracowany w każdym szczególe sposób chcieli i udało im się to, zaprezentować kawałek historii Anglii. Nie zabrakło wielu piosenek, które towarzyszyły każdej nowej scenie, wspaniałych strojów i scenografii, w której swój udział mieli rodzice uczniów. To oni, dzisiaj obecni na widowni, pomagali w przygotowaniach: stojaka na kurtynę (podziękowania składam na ręce panu Pawłowi, tacie Roberta) i sama kurtyna (podziękowania składam na ręce pani Agnieszce, mamie Zuzi), wóz strażacki (podziękowania składam państwu Katarzynie i Sławomirowi, rodzicom Wojtka), hełmy strażackie (podziękowania składam panu Tomaszowi, tacie Filipa). Przede wszystkim chciałabym również pochwalić Aleksandrę Heinrich oraz Lenę Adamczyk, uczennice z klasy 5b, które same przygotowały piękne ekrany z płótna prezentujące piekarnię i pożar miasta.
Na zakończenie dodam, że nie zabrakło gromkich braw i słów pochwały pięknie przygotowanego przedstawienia. To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Dziękuję również uczniom z kl. 3a gimnazjum: Arkowi Hankowskiemu, Kubie Lince oraz z kl. 6b: Michałowi Jasińskiemu i Kubie Jarudze za obsługę sprzętu nagłaśniającego: mikrofonów i odtwarzania piosenek!

Scroll Up