facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Szkolny Turniej Piłki Nożnej „Fair play – Football People”

Administrator 9 października 2019, 19:29

W sobotę, 5 października 2019 r., z inicjatywy p. Leszka Naranowicza odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej „Fair Play” w ramach „Tygodnia Akcji Ludzie Futbolu” („Football People Action Weeks”). Przedsięwzięcie „Tydzień Akcji Ludzie Futbolu” („Football People Action Weeks”) sieci FARE, to największa piłkarska kampania społeczna mająca na celu podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia jakie niesie ze sobą brak tolerancji, rasizm oraz dyskryminacja i odbywa się w całej Europie. Akcja odbyła się już po raz 19 w Europie, a 16 raz w Pile.
Zawody rozegrane zostały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile i wzięło w nich udział blisko 40 uczniów klas: 5a, 6a, 6b, 7a oraz 7b. Nie zabrakło również kibiców, którzy pozytywnie dopingowali piłkarzy do gry fair play.
Po zaciętej walce zwycięską drużyną okazała się klasa 6b, która odebrała puchar turniejowy, a na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z dwóch klas: 7a i 7b. Trzecie miejsce również nagradzane pucharem zdobyła klasa 6a, natomiast tuż za podium uplasowała się klasa 5a.
Każdy z uczniów otrzymał od przewodniczącej Rady Rodziców p. Magdaleny Kadur oraz zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców p. Beaty Sawickiej okolicznościowy medal. W turnieju pomagał również nauczyciel wychowania fizycznego p. Krzysztof Krogulec oraz dziewczęta z wolontariatu i szkolna ekipa od nagłośnienia.
Zwycięzcom i uczestnikom turnieju gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim kibicom i rodzicom za zaangażowanie i wspaniały doping !

Scroll Up