facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Szkolne Koło PCK – Światowy Dzień Walki z Głodem

Administrator 19 października 2019, 16:09

Polski Czerwony Krzyż to organizacją, która pomaga najbardziej potrzebującym, zapobiega ludzkim tragediom oraz łagodzi ich następstwa. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie w imię humanitaryzmu naszej nadrzędnej zasady, możemy dać ludziom radość i nadzieję na poprawę ich losu. Z dużym niepokojem obserwujemy narastający problem głodu, który nie ma już tylko wymiaru ekonomicznego czy społecznego. Jest to w głównej mierze problem moralny, który obliguje nas wszystkich do podjęcia odpowiednich kroków, zmierzających do zmniejszenia jego skali, jak i przeciwdziałania jego powstawaniu.
Dzień 16 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Głodem i Ubóstwem. Dlatego też zdecydowaliśmy się przedstawić ten problem młodszym kolegom z grupy „Wiewiórek”. Starsze koleżanki ze Szkolnego Koła PCK przygotowały prezentację multimedialną oraz krzyżówkę. Lena Adamczyk oraz Amelia Kujawa uświadomiły dzieciom jak dużo ludzi głoduje na świecie i w naszej okolicy, jak możemy im pomóc np. na Targowisku w Pile znajdują się specjalne lodówki, w których możemy zostawić dobre do spożycia jedzenie. W drugiej części dzieci uzupełniły krzyżówkę o haśle: ”Precz z głodem” oraz otrzymały w nagrodę naklejki, które przygotowała Wiktoria Bolesta.

Scroll Up