Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Szkolne jasełka

Administrator 31 grudnia 2018, 14:37

Jasełka, czyli opowieść o Bożym Narodzeniu od wielu lat wpisane są w kalendarz szkolnych uroczystości. Tak samo było i w tym roku. W piątek, 21 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy 5 b przygotowani przez p. Ewę Koniec przedstawili szkolne jasełka pod tytułem „ Legenda o trzech Mędrcach i chłopcu”. Historia ta opowiada o chłopcu Alvino, który podąża za Trzema Królami, gdyż także pragnie odwiedzić Nowonarodzonego Zbawiciela. Wędrując spotyka dziewczynkę z zapałkami, samotną staruszkę i chorego chłopca, którym ofiarowuje dary przeznaczone dla Małego Jezusa. Za dobre serce spotyka Go nagroda – sama Maryja przyszła do Niego we śnie.
Piękny śpiew kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego przygotowanego przez p. Sabinę Pierzchałę przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Scenografię, która stanowiła dopełnienie dzisiejszej uroczystości przygotowała p. Ewa Jabłońska. Ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli sprawiło, że w szkole w ten przedświąteczny czas można było poczuć magiczną, świąteczną aurę.
Po zakończonym przedstawieniu ks. Tomasz Wierzchowski wszystkim zgromadzonym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom złożył świąteczne życzenia.