Szkolna wycieczka do Hiszpanii

www.voyage.pila.pl

PROGRAM:

1/2 DZIEŃ
Wyjazd godzina 12.00. Przejazd przez Niemcy, Francję i Hiszpanię do hotelu w Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava (ok. 26h). Zakwaterowanie. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg

3 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Barcelony. Spacer śladami Gaudiego – baśniowy Parc Guell z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, Sagrada Familia – jeden z najważniejszych symboli miasta, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową, spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii – jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii, zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Montserrat – miejsca pielgrzymek i kultu maryjnego, zwiedzanie sanktuarium Czarnej Madonny i klasztoru benedyktynów. Przejazd do Barcelony na wieczorny koncert fontann. Powrót do hotelu na nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava. Zwiedzanie ruin zamku w Tossa de Mar, spacer po jednej z najpiękniejszych w Katalonii, średniowiecznej starówce Vila Vella z otaczającymi ją ruinami fortyfikacji z XII-XIV wieku. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Ostatni spacer po Lloret de Mar – m.in. gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, pomnik żony rybaka, ruiny zamku Castel d’en Plaja. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

7 DZIEŃ
Przyjazd do domu w godzinach wieczornych.

CENA: 1250zł/os

Cena zawiera:

– przejazd autokarem z DVD, klima, barek, WC
– 4 noclegi w hotelu 3***, pokoje 4 osobowe z toaletą
– 4 śniadania, 4 obiadokolacje
– ubezpieczenie 15000€ KL; 10000zł NNW; 1000zł bagaż
– opieka pilota/przewodnika
– wszystkie opłaty drogowe i parkingi
– Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
– podatek VAT

Cena nie zawiera opłat związanych z realizacją programu oraz biletów wstępu:

– Statek turystyczny do Tossa de Mar
– Stadion FC Barcelona
– Park Guel
– Kolejka na Montserrat
– Usługę przewodników lokalnych

Razem ok. 75€

Uczniowie chętni powinni się zgłosić do p. Jarugi.