Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Spotkanie rodziców z doradcą zawodowym

Administrator 15 lutego 2017, 20:38

Tagi:

26.01.2017r. odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum z doradcą zawodowym p. Anną Oleszczyk pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile na temat: „Jak pomóc nastolatkowi w wyborze szkoły, zawodu”. Pani Oleszczyk przekazała rodzicom najważniejsze informacje, które powinny ułatwić gimnazjalistom pomoc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Zwróciła uwagę rodziców na zainteresowania młodzieży, jakie mają predyspozycje, jakich przedmiotów lubią się uczyć. Dała wskazówki, w jaki sposób mogą wspierać dziecko i jak pomóc w określeniu jego możliwości i zdolności. Poinformowała gdzie można znaleźć oferty szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017. Podała strony internetowe dla pogłębienia informacji o różnych zawodach. Wspomniała o sytuacji na obecnym rynku pracy, wyszczególniając branże przyszłości. Przekazała też kryteria, jakimi powinni kierować się rodzice, by pomóc dziecku przy wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Małgorzata Gracz