facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Spotkanie psychologa z rodzicami uczniów klas pierwszych

Administrator 15 września 2019, 13:57

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego (5 września 2019 r.) z inicjatywy p. Małgorzaty Gracz, pedagoga szkolnego, w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do klas pierwszych
z psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pile panią Agnieszką Potocką.
Pani psycholog przypomniała rodzicom, co nazywamy dojrzałością szkolną dziecka, co składa się na dojrzałość szkolną, wyszczególniając trzy podstawowe strefy: fizyczną, umysłowa i emocjonalno-społeczną. Zwróciła uwagę rodziców na warunki, jakie powinno spełniać dziecko rozpoczynające naukę w klasie pierwszej. Poradziła, w jaki sposób wspomagać dziecko w pierwszych tygodniach pobytu w szkole i na co zwrócić uwagę, aby ułatwić dziecku adaptację. Przekazała również, co robić i gdzie szukać pomocy, kiedy pojawią się jakieś problemy.

Scroll Up