Spotkanie poetyckie

Administrator 1 kwietnia 2019, 16:11

27 marca 2019 r. w czytelni Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile z inicjatywny p. Emilii Kryzy, p. Małgorzaty Lipskiej, p. Iwony Starkowskiej i p. Agnieszki Zühlke odbyło się spotkanie z p. Gabrielą Kasprzak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu – miłośnicy poezji i recytatorzy. Pani Kasprzak opowiedziała o swojej twórczości i przemyśleniach na temat tworzenia poezji. Poetka gawędę przeplatała piękną recytacją swoich liryków. W dalszej części spotkania uczennice Amelia Wiśniewska i Klaudia Olszewska wspaniale zaprezentowały recytację wierszy miłosnych. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wzięli udział w biesiadzie literackiej. Pod koniec spotkania poetka odczytała wiersz „Wiosenne życzenia”, który napisała specjalnie dla naszych Wolontariuszy z okazji poetyckiego spotkania:

„Wiosenne życzenia”
W powietrzu powiew wiosenny
i słonko cieplej grzeje,
pod krzaczkiem pierwiosnek nieśmiało
już do przechodnia się śmieje.
Bo zapomniał już o zimie
słonko ciepłem go ogrzało
i zapowiada dni ciepłe
jak to na wiosnę przystało.
Więc i Ty Droga Młodzieży
nie martw się co będzie jutro
dla Ciebie słonko też grzeje
z melodią słodką, cichutką.
Życzę Wam dni dobrych w szkole,
samych życzliwych przyjaciół,
bo więzi tu zaciągnięte
będą przez życie prowadzić.

Po życzeniach, p. Kasprzak wręczyła uczniom drobne upominki, a uczniowie podarowali poetce piękną kartkę z podziękowaniem wykonaną techniką quillingu. Gromkie brawa na zakończenie spotkania świadczyły o ogromnym zainteresowaniu i potrzebie obcowania z poezją. Pani Gabrieli Kasprzak, cudownej poetce, wolontariuszce, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i za wspaniałe chwile obcowania z poezją.