Spotkanie klas trzecich z mistrzynią siatkówki

Administrator 23 marca 2023, 12:08

22 marca, z inicjatywy p. Katarzyny Bielawskiej-Krogulec, do naszej szkoły przybyła p. Agnieszka Kosmatka, kilkukrotna mistrzyni Polski w piłce siatkowej i wielokrotna reprezentantka kraju w tej dyscyplinie.

Najważniejsze osiągnięcia p. Agnieszki Kosmatki:

– złoty medal Mistrzostw Polski 1999, 2000, 2001, 2003,

– srebrny medal Mistrzostw Polski 2006, 2007, 2008,

– brązowy medal Mistrzostw Polski 2005, 2009,

– Puchar Polski 2002, 2003, 2000, 2008,

– czwarte miejsce w Final Four Ligi Mistrzyń w sezonie 1999/2000,

– w latach 1996 – 2007 – 93 występy w reprezentacji Polski.

Po zakończeniu czynnego uprawiania sportu p. Agnieszka nadal pozostaje z nim związana. Obecnie jest nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile oraz trenerem w SPS Volley Piła.

Pani Agnieszka spotkała się z uczniami klas trzecich, by swoim przykładem zachęcić uczniów do czynnego udziału w sporcie. Pani Kosmatka zapoznała uczniów ze swoją karierą sportową, podkreślając korzyści płynące z uprawiania sportu, m.in. zdrowy styl życia czy samodyscyplina i zorganizowanie. Po prelekcji i prezentacji multimedialnej, uczniowie mogli zadawać pytania i obejrzeć przyniesione przez p. Agnieszkę medale, puchary, koszulkę reprezentacyjną oraz zdjęcia z różnych państw, które zwiedziła podczas swojej kariery sportowej.