Spektakl szkolny

Administrator 10 grudnia 2018, 18:00

Spektakl „Niepodległa” wystawiony został w naszej szkole 29 listopada 2018 r. dla uświetnienia obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Był on owocem dwumiesięcznej współpracy grupy nauczycieli i ponad trzydziestoosobowego zespołu uczniów. Nad przygotowaniem do spektaklu czuwały: p. Ewa Jabłońska (autorka koncepcji, koordynator działań, oprawa plastyczna), p. Marika Naskręt (scenariusz do etiudy teatralnej), pp. Agnieszka Zühlke i Angelika Adamska (scenariusz do musicalu, choreografia), p. Sabina Pierzchała (oprawa muzyczna), p. Aleksandra Torzewska (wymowa aktorów, ruch sceniczny), p. Katarzyna Połyniak (planowanie udziału uczniów).
Spektakl składał się z dwóch części: etiudy teatralnej symbolicznie nawiązującej do okresu rozbiorowego i musicalu, którego akcja rozgrywa się współcześnie, ale stanowił jedność odnoszącą się do patriotycznych uczuć i dumy z posiadania wolnego, demokratycznego państwa. Dla widzów, czyli uczniów naszej szkoły, był lekcją historii w pigułce i momentem refleksji nad siłą polskiego narodu.