Spektakl profilaktyczny „Zaplątani w sieci”

Administrator 18 marca 2019, 15:00

12 marca 2019 r., z inicjatywy p. Małgorzaty Gracz, uczniowie klas 5 – 7 wzięli udział w przedstawieniu pt. „Zaplątani w sieci” Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Spektakl poruszał bardzo aktualny w dzisiejszym świecie problem uzależnienia od Internetu i nośników informacji. Główny bohater – Michał to osoba skrajnie uzależniona od sieci i nowinek technologicznych. Znajduje się jednak w świecie, w którym tego wszystkiego zabraknie. Czy uda mu się odnaleźć? Spektakl miał na celu udowodnienie młodzieży, że Internet i technologia to jedynie niewielki dodatek do naszego wspaniałego życia, a nie jak sądzi większość-jego stały element. Młodzież miała okazję na podstawie przeżyć głównego bohatera Michała przeanalizować własne zachowania związane z nadużywaniem komunikatorów oraz wyciągnąć wnioski, jak mądrze z nich korzystać, by nie zatracić się w wirtualnym świecie.