Samorząd Uczniowski na cześć Niepodległej

Administrator 12 listopada 2018, 15:45

„Szczęście moje mieści się w wyrazie: wolność”
Stefan Żeromski

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przed Polskę Niepodległości. W tym roku, jest to wyjątkowa – setna rocznica. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunkami pp. Agnieszką Czobit i Joanną Jarugą, ogłosił konkurs „Kartka dla Niepodległej”, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Wszystkie kartki z pięknymi życzeniami dla Polski wywieszone zostały w holu szkoły. Samorząd nagrodził trzy najlepsze prace: Alana Chmielewskiego (4b) – I miejsce, Jakuba Wojcieszka (5a) – II miejsce, Oliwii Gardockiej (4d) – III miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy !
Ponadto, w dniu dzisiejszym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzali we wszystkich klasach krótki quiz o tematyce patriotycznej. Okazało się, że uczniowie mają naprawdę dużą wiedzę w zakresu historii naszego kraju. Oceniono również wszystkie plakaty, które klasy wspólnie wykonały i dla upamiętnienia tej ważnej daty wywiesiły na drzwiach swoich sal. Oceniono też procent uczniów ubranych w tym dniu na galowo. Zdecydowanie wygrała klasa 8b, która wykazała się ponadprzeciętną wiedzą, wykonała piękny plakat oraz ubrała się najliczniej na galowo. Uczniowie tej klasy otrzymali dyplom i słodkie upominki. Gratulujemy!
Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i okazanie właściwej postawy w tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu.