Rok Rzeki Wisły

Administrator 11 czerwca 2018, 22:02

29 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie cyklu zajęć poświęconych obchodom Roku Rzeki Wisły. Zajęcia prowadziła pani Barbara Moskal z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Pani Basia zabrała dzieci z klasy 1a w podróż z nurtem rzeki prezentując „Bajkę o Wiśle” w formie teatrzyku kamishibasi.
Przypowieść ta ukazuje bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek. Piękne i wyraziste ilustracje flory i fauny rzeki i jej brzegów, przeplatane były przystankami w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski. „Bajka o Wiśle” nie tylko ukazuje piękno i różnorodność Królowej Polskich Rzek, dzięki niej dzieci poznały także tajemnice Wisły i przeżyły ciekawą podróż.