Projekt Miejski „Podaruj mi trochę piękna”

Administrator 2 października 2022, 18:11

Od lipca nasza szkoła włączyła się w Projekt Urzędu Miasta zatytułowany: „Podaruj mi trochę piękna„. Ma on na celu propagowanie twórczego i artystycznego wykorzystania czasu. W ramach projektu mieliśmy do zrealizowania po 10 godzin warsztatowych z muzyki i plastyki, podczas których uczniowie naszej szkoły doskonalili umiejętność grania na różnych instrumentach: dzwonkach, fletach i bum-bum rurkach oraz doskonalili swoje umiejętności w dziedzinie plastyki. Prezentowali również swój kunszt gry na pianinie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze czy saksofonie. Przeprowadzono także warsztaty z tańca towarzyskiego w kl.8a. Zwieńczeniem naszych wysiłków oraz mile spędzonego czasu była prezentacja krótkiego programu artystycznego na Wyspie w dniu 25 września oraz wystawa prac plastycznych stworzonych podczas warsztatów. Projektem zostało objętych 53 uczniów z klas 4-8. Koordynatorem części muzycznej z ramienia szkoły była s. Małgorzata Kuczma – nauczyciel muzyki, a części plastycznej p. Ewelina Iwan-Parecka.