facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Projekt Europa Dla Obywateli

Administrator 19 września 2016, 13:02

W dniach 14 – 18 września, uczniowie klasy 3B wraz z opiekunkami panią Małgorzatą Stefanowską i Joanną Jarugą wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Europa Dla Obywateli „Jedność w różnorodności-międzynarodowa debata młodych o solidarności Europejczyków”. W projekcie wzięli również udział przedstawiciele Niemiec, Francji, Anglii i Włoch oraz uczniowie innych pilskich szkół.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać przedstawicieli tych ciekawych krajów, razem bawić się, tworzyć i tańczyć. Wzięli udział w debacie na temat społecznej solidarności i spójności, różnorodności kulturowej i językowej, a także w animacjach na temat walki z uprzedzeniami. Brali również udział w grze miejskiej, rozgrywkach sportowych oraz mieli okazję podziwiać Piłę podczas Festiwalu Światła.

Podczas tych aktywnych dni nauczyliśmy się, że mimo innego języka, religii czy koloru skóry, jesteśmy wszyscy tacy sami i powinniśmy żyć  w spójności i zgodzie.

J. Jaruga
M. Stefanowska

15

14

13

9

6

5

1

Scroll Up